Opieka Niemcy

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech wiąże się z bardzo wysokimi zarobkami! Osoby pracujące w tym zawodzie w Polsce nie osiągną wynagrodzenia rzędu 4-5 tysięcy zł miesięcznie, jak ma to miejsce u naszych zachodnich sąsiadów (praca w Niemczech).

Agencje pośrednictwa pracy (opieka Niemcy), które organizują dla Polek wyjazdy do pracy z niemieckimi seniorami, proponują kobietom wiele możliwości dodatkowego powiększenia tego zarobku. Szczególnie w okresach świątecznych, kiedy mogą otrzymać za pracę dodatkowe premie i bonusy. Firmy gwarantują również opiekunkom zwrot kosztów podróży oraz pomoc we wszelkich formalnościach (np. w załatwianiu karty EKUZ czy dokumentu A1 potwierdzającego legalność pracy).

Obowiązkiem każdej opiekunki jest staranne opiekowanie się podopiecznym, spędzanie z nim czasu oraz pomaganie mu w takich czynnościach jak robienie zakupów, sprzątanie czy gotowanie. Zakres obowiązków jest zawsze ustalany indywidualnie. Kobiety mają możliwość wyboru tej oferty, która najbardziej odpowiada im zarówno pod względem czekających na nie zadań w pracy, jak i ich własnych kwalifikacji i umiejętności.

  • ,